Jumpstarter vergelijken: alle modellen naast elkaar (2026)
Een jumpstarter kopen valt tegen zodra je de specificaties naast elkaar legt. De ene fabrikant noemt piekstroom, de andere capaciteit in mAh, en een derde zet een getal op de doos dat nergens op slaat. Hieronder staat ons volledige assortiment naast elkaar — met de verschillen die er praktisch toe doen, en per model een eerlijk minpunt.
Welk model bij je past hangt vooral af van je motor:
- Benzine tot 2.0 liter: Armor Mini of Fast II volstaat
- Grotere benzine of diesel tot 2.5 liter: Fast Max of Armor Pro 2
- Diesel vanaf 3.0 liter, bestelbus of camper: Armor Pro 2 of zwaarder
- Vrachtwagen of ander 24V-voertuig: Monster Start N1, P1, P2 of P5
Inhoudsopgave
- Waarop moet je eigenlijk vergelijken?
- Alle modellen in één tabel
- Fast, Armor, Almighty of Monster Start: wat de series onderscheidt
- De 12V-modellen voor personenauto’s
- De 24V-modellen voor zwaar vervoer
- Welk model past bij jouw situatie?
- Twijfel je tussen twee modellen? Zo hak je de knoop door
- Kabels, poorten en accessoires: wat krijg je erbij?
- Wanneer koop je beter een maat groter?
- Drie veelgemaakte miskopen
- Veelgestelde vragen
Waarop moet je eigenlijk vergelijken?
Drie getallen bepalen of een jumpstarter jouw auto start. De rest is comfort.
Piekstroom (A) is de stroom die het apparaat heel kort kan leveren. Dit is het getal dat fabrikanten het grootst afdrukken. Het zegt iets, maar minder dan je denkt: die piek duurt een fractie van een seconde, terwijl een startmotor seconden nodig heeft.
CCA (Cold Cranking Amps) is de stroom die 30 seconden lang geleverd wordt bij −18 °C. Dat is de realistische maat, en de enige waarop je modellen eerlijk kunt vergelijken. Meer daarover in ons artikel over CCA versus piekstroom.
Capaciteit (mAh) bepaalt hoe vaak je kunt starten voordat het apparaat leeg is, en of je er een telefoon of laptop mee kunt opladen. Voor het starten zelf maakt capaciteit weinig uit.
Vuistregel: kies een model dat ruim boven je minimum zit. Bij vorst levert je auto-accu tot 40% minder en vraagt je motor juist méér. Een jumpstarter die op papier “net genoeg” heeft, is precies op de koudste ochtend te zwak.

Alle modellen in één tabel
| Model | Systeem | Geschikt voor | Prijs |
|---|---|---|---|
| Armor Mini | 12V | Motor, scooter, kleine benzineauto | € 79,95 |
| Fast II | 12V | Benzineauto tot 2.0 liter | € 99,95 |
| Almighty M2 Pro | 12V | Benzine en lichte diesel | € 119,95 |
| Fast 2 | 12V | Benzine en lichte diesel | € 119,95 |
| Almighty M6 Pro | 12V | Idem, met ingebouwde bandenpomp | € 129,95 |
| Fast Max | 12V | Diesel tot 2.5 liter, SUV | € 139,95 |
| Armor | 12V | Diesel tot 2.5 liter | € 139,95 |
| Armor Pro 2 (3000A) | 12V | Grote diesel, bestelbus, camper | € 199,95 |
| Monster Start N1 (2500A) | 12V / 24V | Vrachtwagen, tractor, bus | € 279,95 |
| Monster Start P1 | 12V / 24V | Vrachtwagen, 58.800 mAh | € 349,95 |
| Monster Start P2 | 12V / 24V | Zwaar wegvervoer | € 359,95 |
| P5 Monster Start | 12V / 24V | Trekker, zwaar materieel | € 599,95 |
Prijzen gecontroleerd op 28 juli 2026. Actuele prijs staat altijd op de productpagina.
Fast, Armor, Almighty of Monster Start: wat de series onderscheidt
De vier series zijn geen vier treden op dezelfde ladder. Ze zijn ontworpen voor verschillende omstandigheden, en dat merk je pas als het apparaat een jaar in je auto of bus heeft gelegen.
| Serie | Waar de nadruk op ligt | Herken je aan | Prijsbereik |
|---|---|---|---|
| Fast | Snel bijladen, dagelijks gemak | 100W USB-C Power Delivery, 3,2-inch display | € 99,95 – € 139,95 |
| Armor | Robuuste behuizing, buitengebruik | IP65 bij de Armor en de Armor Pro 2 | € 79,95 – € 199,95 |
| Almighty | Alles-in-één, meer dan alleen starten | Powerbankfunctie, luchtcompressor bij de M6 Pro | € 119,95 – € 129,95 |
| Monster Start | Professioneel, 12V én 24V | Spanningskeuze, LiFePO4-cellen bij P2 en P5 | € 279,95 – € 599,95 |
Fast is de serie voor wie het apparaat in de auto laat liggen en er verder zo min mogelijk aan wil denken. De Fast Max laadt via 100W USB-C in ongeveer een uur weer vol. Dat klinkt als een detail, maar het is precies het verschil tussen “vanavond weer inzetbaar” en “morgen pas”.
Armor gaat niet over hoe hard het apparaat duwt, maar over waar het ligt. De Armor en de Armor Pro 2 zijn IP65-gecertificeerd: spatwater- en stofdicht. Ligt je jumpstarter in een bestelbus, op een boot, in een schuur of los in een gereedschapskist, dan is dat het doorslaggevende argument. De Armor weegt 0,9 kg en is volgens opgave inzetbaar vanaf −29 °C.
Almighty is de alles-in-één-lijn. De M2 Pro is met 8.000 mAh de compacte variant; de M6 Pro heeft 24.000 mAh plus een luchtcompressor die tot ongeveer 160 PSI gaat. Of die pomp de meerprijs waard is, reken je door in jumpstarter met bandenpomp.
Monster Start is de enige serie die zowel 12V als 24V levert. De P2 en de P5 gebruiken lithium-ijzerfosfaatcellen (LiFePO4) in plaats van lithium-polymeer: stabieler en beter bestand tegen intensief dagelijks gebruik, maar ook zwaarder. Over dat verschil in celtechniek gaat lithium of loodzuur.
Let op: binnen een serie kun je op piekstroom vergelijken, tussen series niet. De Fast Max geeft 4120A piek en kost € 139,95; de Armor Pro 2 geeft 3000A en kost € 199,95. Die € 60 verschil zit niet in startkracht, maar in capaciteit (83.200 tegen 27.000 mAh), de IP65-behuizing en een 230V-stopcontact.
De 12V-modellen voor personenauto’s
Armor Mini — het instapmodel
€ 79,95Compact genoeg voor een tankrugzak of het opbergvak van een scooter, en met ongeveer 300 gram nauwelijks merkbaar. Voor motoren, scooters en kleine benzineauto’s is dit ruim voldoende.
Minpunt: te licht voor diesels en grotere motoren. Koop hem niet “voor het geval dat” bij een dieselauto — dan sta je alsnog stil.
Fast II en Fast 2 — de dagelijkse keuze
€ 99,95 – € 119,95Het formaat dat de meeste mensen zoeken: past in het dashboardkastje, genoeg vermogen voor een benzineauto tot ongeveer 2.0 liter, en bruikbaar als powerbank.
Minpunt: geen 24V-ondersteuning en geen extra’s zoals een compressor. Doet één ding, en dat goed.
Almighty M6 Pro — met ingebouwde bandenpomp
€ 129,95Dezelfde klasse als de Fast-serie, maar met een compressor erin. Voor wie één apparaat wil dat zowel een lege accu als een zachte band oplost, is dit de meest praktische keuze in het assortiment.
Minpunt: groter en zwaarder dan een pure jumpstarter. Gebruik je de pomp nooit, dan betaal en sleep je voor niets.
Fast Max en Armor — voor diesel en SUV
€ 139,95Hier begint het bereik waarmee je een dieselmotor tot ongeveer 2.5 liter comfortabel start, ook in de winter. De Fast Max heeft daarnaast USB-C-snelladen, wat scheelt als je hem regelmatig moet bijladen.
Minpunt: voor een kleine benzineauto is dit overgedimensioneerd. Je betaalt dan voor vermogen dat je nooit aanspreekt.
Armor Pro 2 — 3000A voor zware 12V-motoren
€ 199,95De zwaarst uitgeruste 12V in het assortiment: 3000A piekstroom, 83.200 mAh en negen aansluitingen, waaronder een 230V-stopcontact. Bedoeld voor grote dieselmotoren, bestelbussen en campers, waar 3.0 liter en meer geen uitzondering is.
Minpunt: nog steeds 12V. Heb je een 24V-systeem, dan heb je hier niets aan, hoe hoog de piekstroom ook is.
De 24V-modellen voor zwaar vervoer
Vrachtwagens boven 7,5 ton, touringcars, tractoren en bouwmachines werken vrijwel altijd op 24V. Een 12V-jumpstarter is daar niet te zwak — hij is simpelweg ongeschikt. Alle Monster Start-modellen schakelen tussen 12V en 24V, zodat één apparaat je hele wagenpark bedient.
| Model | Kenmerk | Typisch voor | Prijs |
|---|---|---|---|
| Monster Start N1 | 2500A | Bestelbus, tractor, lichte truck | € 279,95 |
| Monster Start P1 | 58.800 mAh | Vrachtwagen, veel startpogingen | € 349,95 |
| Monster Start P2 | Zwaardere uitvoering | Dagelijks wegvervoer | € 359,95 |
| P5 Monster Start | Zwaarste model | Trekker, zwaar materieel | € 599,95 |
Welke van de vier je nodig hebt hangt vooral af van motorinhoud en hoe vaak je hem inzet. Rij je zelf één truck, dan volstaat de N1 of P1. Beheer je een wagenpark of sta je regelmatig bij collega’s stil, dan betaalt de grotere capaciteit van de P2 of P5 zich terug. Meer hierover in onze gids voor vrachtwagens.
Welk model past bij jouw situatie?
| Jouw situatie | Advies |
|---|---|
| Motor of scooter | Armor Mini |
| Kleine benzineauto, stadsgebruik | Fast II |
| Benzineauto, ook lange ritten | Almighty M2 Pro of Fast 2 |
| Je wilt ook een bandenpomp | Almighty M6 Pro |
| Dieselauto tot 2.5 liter | Fast Max of Armor |
| Grote diesel, bestelbus, camper | Armor Pro 2 |
| Vrachtwagen of 24V-materieel | Monster Start N1 of P1 |
| Wagenpark of professioneel gebruik | Monster Start P2 of P5 |

Twijfel je nog tussen twee modellen?
Beantwoord een paar vragen over je voertuig en je krijgt direct een concreet advies.
Twijfel je tussen twee modellen? Zo hak je de knoop door
Bijna niemand loopt vast op twaalf modellen. Je loopt vast op twee. Neem in dat geval deze drie vragen in deze volgorde: de eerste die een verschil oplevert, beslist. Kom je er dan nog niet uit, dan zijn de twee in de praktijk gelijkwaardig.
- Verschilt het voltage? Dan ben je al klaar. 12V tegenover 12V/24V is geen afweging maar een knock-out; welke spanning jouw voertuig heeft, zoek je op in 12V of 24V.
- Waar gaat hij liggen? In de kofferbak van een personenauto mag de behuizing simpel zijn. In een bestelbus, op een boot of in een onverwarmde schuur wil je IP65 en een ruimer temperatuurbereik.
- Hoe vaak spreek je hem aan? Eén keer per winter, of meerdere starts op een werkdag? Bij het tweede telt capaciteit zwaarder dan piekstroom, want dat bepaalt hoeveel pogingen je hebt voordat je zelf aan de lader moet.
Fast II (€ 99,95) of Fast 2 (€ 119,95)?
Op startkracht kies je niet: beide leveren 2160A piekstroom. Het verschil zit in de uitrusting. De Fast II heeft een 18.000 mAh accu, een 3,2-inch display en naast 100W USB-C Power Delivery ook Quick Charge 3.0. De Fast 2 wordt geleverd als complete set met beveiligde startkabels en is opgegeven voor auto, motor, camper en bestelbus. Let je op de prijs, dan is de Fast II voor € 20 minder de nuchtere keuze.
Fast Max of Armor — allebei € 139,95?
Zelfde prijs, andere filosofie. De Fast Max heeft meer van alles wat je binnen de auto gebruikt: 27.000 mAh, 4120A piek, een 12V- én een 15V-DC-uitgang, en in ongeveer een uur weer vol. De Armor heeft 20.000 mAh en 3000A, maar dan in een IP65-behuizing van 0,9 kg die tegen regen, stof en lage temperaturen kan. Kofferbak van een personenauto: Fast Max. Bedrijfsbus, boot, camper of buitenberging: Armor.
Armor Pro 2 (€ 199,95) of Monster Start N1 (€ 279,95)?
De vraag is hier niet welke sterker is, maar of je ooit iets van 24V aansluit. De Armor Pro 2 is puur 12V en geeft daar 83.200 mAh voor terug, met negen poorten inclusief een 230V-stopcontact en een ingang voor een zonnepaneel. De N1 schakelt tussen 12V en 24V en is daarmee de goedkoopste toegang tot trucks, tractoren en bussen. Komt 24V bij jou nooit voor, dan betaal je € 80 extra voor flexibiliteit die stil blijft liggen.
Almighty M2 Pro (€ 119,95) of M6 Pro (€ 129,95)?
Voor € 10 verschil krijg je bij de M6 Pro drie keer zoveel capaciteit (24.000 tegen 8.000 mAh), fors meer piekstroom en een ingebouwde compressor. Op papier is dat nauwelijks een keuze. De M2 Pro wint alleen wanneer formaat het zwaarst weegt: in een motortas, een klein dashboardkastje of een rugzak die je elke dag draagt.
Blijft het gelijkspel? Kies dan het model met de grootste capaciteit. Piekstroom merk je één seconde per jaar; capaciteit merk je elke keer dat je hem pakt en hij nog vol genoeg is.
Kabels, poorten en accessoires: wat krijg je erbij?
Bij elk model zit een startkabelset met eigen elektronica. Dat is geen bijzaak: die kabel controleert de aansluiting en geeft de uitgang pas vrij als de klemmen goed hangen. Losse startkabels uit de bouwmarkt hebben die beveiliging niet en horen niet op een jumpstarter. Hoe je correct aansluit, staat in jumpstarter veilig gebruiken.
Wat er verder aan poorten en toebehoren in de doos zit, verschilt per model. Dit zijn de verschillen die je in het gebruik echt merkt, gerangschikt van klein naar groot:
| Model | Capaciteit | Poorten en toebehoren |
|---|---|---|
| Armor Mini | 6.000 – 8.000 mAh | Startkabelset, USB-A-uitgang |
| Almighty M2 Pro | 8.000 mAh | Startkabelset, USB-A 5V/2,4A |
| Fast II | 18.000 mAh | USB-C PD 100W, Quick Charge 3.0, 3,2-inch display |
| Armor | 20.000 mAh | USB-C PD 100W, display, IP65-behuizing |
| Almighty M6 Pro | 24.000 mAh | Luchtslang en ventieladapters, compressor tot 160 PSI |
| Fast Max | 27.000 mAh | USB-C PD 100W, 12V- en 15V-DC-uitgang |
| Monster Start P1 | 58.800 mAh | Dubbele USB (5V/2,4A en 5V/1A), DC-laadingang |
| Armor Pro 2 | 83.200 mAh | Negen poorten: 230V AC, USB-C, USB-A, DC en zonne-ingang |
| Monster Start P2 | 122.500 mAh | LiFePO4-cellen, 12V- en 24V-uitgang |
| P5 Monster Start | 352.000 mAh (1.133 Wh) | LiFePO4-cellen, 12V- en 24V-uitgang |
Van de Monster Start N1 geeft de fabrikant geen capaciteit op; net als de P1 laadt hij in ongeveer anderhalf uur weer bij. Wil je weten wat die mAh-getallen betekenen zodra je het apparaat als noodstroom gebruikt, dan reken je dat na in jumpstarter als powerbank.
Twee kanttekeningen. De exacte doosinhoud kan per productiebatch verschillen — bij de Almighty M6 Pro vermeldt de fabrikant dat zelf. Reken je op een specifiek accessoire, controleer het dan op de productpagina. En geen enkel model in deze lijst vervangt een acculader; wanneer je welke nodig hebt, staat in acculader of jumpstarter.
Wanneer koop je beter een maat groter?
Het prijsverschil tussen twee opeenvolgende modellen is in dit assortiment meestal € 20 tot € 60. Eén ochtend stilstaan kost je aan tijd al meer. Daarom is een maat groter vaker verstandig dan een maat kleiner. Deze vijf situaties zijn de duidelijkste aanleiding:
- Je auto staat buiten en je rijdt vooral korte ritten. De dynamo krijgt de accu dan zelden helemaal vol, waardoor je de jumpstarter vaker pakt dan je vooraf denkt.
- Je accu is ouder dan vier jaar. Een versleten accu vraagt meer van de startbooster en houdt de lading na het starten slechter vast.
- Er staat een tweede voertuig op de oprit. Een camper, boot, aanhanger of motor erbij, en het zwaarste voertuig bepaalt je keuze — niet de auto waarin je het vaakst rijdt.
- Je leent hem uit of gebruikt hem op het werk. Meerdere starts op één dag put een compact model uit. Capaciteit weegt dan zwaarder dan piekstroom.
- Je voertuig staat ’s winters onverwarmd buiten. Kou kost je aan twee kanten tegelijk: de accu levert minder en de motor draait zwaarder rond.
Er is ook een grens aan het advies. Boven de Armor Pro 2 lopen formaat en gewicht snel op — de P5 Monster Start draagt 352.000 mAh met zich mee, en dat voel je bij elke keer tillen. Een apparaat dat te groot is voor je kofferbak of te zwaar om even mee te nemen, blijft uiteindelijk thuis in de garage liggen. Overcapaciteit die je niet bij je hebt, is geen zekerheid.
Merk je dat je huidige jumpstarter er structureel net niet komt, dan is de forceerstand geen oplossing maar een noodgreep. Wat die stand doet en waarom je hem spaarzaam gebruikt, lees je in boost mode uitgelegd.
Drie veelgemaakte miskopen
- Kiezen op piekstroom alleen. Een doos met “6000A” zegt niets als de CCA-waarde ontbreekt. Staat die er nergens bij, dan is dat een veeg teken.
- Een 12V-model kopen voor een 24V-voertuig. Geen enkele hoeveelheid piekstroom compenseert het verkeerde voltage. Controleer de sticker op je accudeksel.
- Te krap dimensioneren. De meeste teleurstellingen komen van mensen die precies op hun minimum kochten en de eerste vorstnacht alsnog stilstonden.
Veelgestelde vragen
Kan ik met één jumpstarter zowel mijn auto als mijn vrachtwagen starten?
Ja, mits het model zowel 12V als 24V ondersteunt. Alle Monster Start-modellen doen dat. Een puur 12V-model werkt niet op een 24V-systeem.
Wat is het verschil tussen de Fast II en de Fast 2?
Op startkracht niets: beide leveren 2160A piekstroom. De Fast II kost € 99,95 en heeft een 18.000 mAh accu, een display en Quick Charge 3.0 naast 100W USB-C. De Fast 2 kost € 119,95 en komt als complete set met beveiligde startkabels.
Is een duurder model altijd krachtiger?
Nee. De Fast Max van € 139,95 geeft 4120A piekstroom, de Armor Pro 2 van € 199,95 geeft 3000A. Boven ongeveer € 150 betaal je vooral voor capaciteit, een robuustere behuizing, extra uitgangen en 24V-ondersteuning — niet voor meer startkracht.
Welk model kies ik als ik meerdere voertuigen heb?
Ga uit van het zwaarste voertuig, niet van het voertuig dat je het vaakst rijdt. Een model dat je bestelbus start, start je hatchback moeiteloos; andersom werkt het niet.
Hoe vaak kan ik starten op één lading?
Dat hangt af van capaciteit en motor. Een compact model haalt op een kleine benzineauto vaak 20 tot 30 starts; bij een zware diesel ligt dat rond de 10 tot 15. Bij kou daalt dat aantal.
Kan een jumpstarter mijn accu opladen?
Nee. Hij levert kortdurend de stroom om de motor rond te krijgen; daarna laadt je dynamo de accu op. Wil je een lege accu echt opladen, dan heb je een acculader nodig.
Hoe lang gaat een jumpstarter zelf mee?
Bij normaal gebruik vijf tot acht jaar. De grootste vijand is langdurig leeg opslaan — laad hem elke twee tot drie maanden bij. Zie onderhoud van je startbooster.
Werkt een jumpstarter bij vorst?
Ja, tot ongeveer −10 °C zonder problemen. Daaronder kun je hem beter binnen bewaren. Waarom kou zoveel uitmaakt lees je in koude start auto.
Is jumpstarten veilig voor de elektronica van mijn auto?
Met een model dat verpolings-, kortsluit- en overspanningsbeveiliging heeft wel. Zie jumpstarter veilig gebruiken voor de fouten die je moet vermijden.
Klaar om te kiezen?
Bekijk alle jumpstarters met actuele prijs en voorraad.
Verder lezen
Wil je eerst begrijpen hoeveel vermogen je nodig hebt, lees dan ampère en capaciteit. Rij je diesel, dan is de dieselgids specifieker. Voor motoren staat alles in jumpstarter voor motoren.
Zoek je liever de aankoopcriteria op een rij, dan staan die in de koopgids. En wil je jouw specifieke auto opzoeken in plaats van modellen vergelijken, gebruik dan de opzoektabel per automodel.
Staat je auto op dit moment stil? Ga dan naar auto start niet voor het stappenplan.